Trzy medale dla judoków!

Data: 03-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trzy medale dla judoków!

Wspaniały występ na zorganizowanych w Poznaniu mistrzostwach Polski juniorów zanotowali judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „3” Piła. Indywidualnie brązowe medale wywalczyli Tomasz Drzewiecki i Beniamin Podemski. Wielkim sukcesem zakończyła się także rywalizacja drużynowa, w której pilanie ulegli jedynie Gwardii Wrocław i Czarnym Bytom. To pierwszy taki sukces w historii klubu. Na brąz zapracowali wspólnie Beniamin Podemski, Oskar Pazdaj, Adam Stodolski, Gracjan Wyroślak, Tomasz Drzewiecki, Paweł Kejza oraz trenerzy: Tomasz i Józef Jopkowie.

- Gratuluję naszym judokom. Już poprzedni sezon był dla nich bardzo udany. Wiele wskazuje na to, że ten nie będzie gorszy, czego serdecznie życzę. Powiat Pilski nadal będzie wspierał UKS „3”. W marcu podpisaliśmy kolejną umowę na wspieranie szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie judo – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Tak dobry początek sezonu motywuje klub przed następnymi wyzwaniami:

- Przed nami kolejne zadania: na gruncie akademickim, młodzieżowym, a także w rywalizacji kadetów. Wiosna będzie bardzo pracowita. Chcę dodać, że dzięki wynikom uzyskanym w Poznaniu, jesteśmy bogatsi o 25 punktów we współzawodnictwie młodzieżowym. Za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu bardzo dziękuję Powiatowi Pilskiemu, Polskim Zakładom Zbożowym Sp. z o.o. w Wałczu oraz panu Wojciechowi Andrzejewskiemu – relacjonował po zawodach Józef Jopek.